Jedna z historických budov v centre mesta, ktorá v minulosti slúžila ako tančiareň a na spoločenské aktivity mešťanov, v týchto dňoch dostala nový šat. Jej historická tradícia zostane zachovaná presne tak, ako aj pôvodný názov. V tančiarni sa, ale, nebude len tancovať.

Nápad zrekonštruovať jednu z historických budov v centre Lučenca prišiel pred tromi rokmi. Od vtedy sa vyvíjal do dnešnej podoby a už onedlho vynovená budova privíta prvých návštevníkov. „Pôvodný nápad vznikol ako snaha o vytvorenie kultúrneho strediska, neskôr pribudla myšlienka o obohatenie v podobe minipivovaru,“ objasnil pôvod zámeru majiteľ prevádzky Pavol Petráš.

Rekonštrukcia historickej budovy nie je ľahká záležitosť, najmä ak sa realizátor projektu snaží o zachovanie historických prvkov, ako v tomto prípade. „Pri rekonštrukcii a zariaďovaní interiéru sme sa snažili spojiť moderné prvky s historickými. Zachovalo sa žiaľ príliš málo informácií a dobových podkladov, takže sme sa museli nechať inšpirovať podobnými budovami z toho istého obdobia,“vysvetľuje Petráš. Pôvodný účel pivovaru a tančiarne sa nový majiteľ rozhodol zachovať, tak ako aj pôvodný názov na budove.

Prevádzka, ktorá bude slúžiť na kultúrne a spoločenské účely privíta svojich prvých návštevníkov už koncom tohto mesiaca. V nasledujúcom období si tu budú môcť hostia vychutnať množstvo podujatí rôznych žánrov, poskladaných z hudobných a divadelných predstavení, filmového klubu, či cestovateľských prednášok a to všetko pri kvalitnom domácom pive.

https://lucenec.dnes24.sk/foto-z-interieru-historicka-tanciaren-v-lucneci-dostala-novy-sat-co-vsetko-tu-najdeme-227582